LETECKÉ FOTO A VIDEO

Letecké foto a video má široké využitie v mnohých oblastiach a nie je sa čomu čudovať. Zábery, ktoré sú dnes štandardne v 4K rozlíšení a plne stabilizované, ponúkajú netradičný pohľad z vtáčej perspektívy (z dronu) v podstate na čokoľvek. Tieto lukratívne zábery je možné kombinovať aj s pozemnými zábermi, čo ešte viac zvýrazní odlišnosť pohľadu zhora.
Zábery sa štandardne odovzdávajú surové, aby ste si ich mohli upraviť podľa svojich predstáv. Ak však nemáte dostatočné znalosti a skúsenosti s úpravou, nevadí, nám nerobí problém ani úprava fotografií či strih videa, stačí nás kontaktovať.
Viadukt z dronu neupravenýViadukt z dronu upravený
Reklamné agentúry
Prezentácia spoločnosti
Monitorovanie priestranstiev
Panorámy a 360° foto

LETECKÁ INŠPEKCIA

Inšpekcia z dronu
V rámci leteckej inšpekcie je možné vykonať vizuálnu kontrolu zariadení, ktoré sú umiestnené vo výškach a prístup k ním je komplikovaný ako napr. stožiare elektrickej rozvodnej siete. V prípade prírodných katastrof je možné monitorovať rozsah škod či určiť veľkosť zasiahnutého územia. Pri kúpe pozemku sa z dronu dozviete, čo sa nachádza v okolí.

LETECKÉ MAPOVANIE A 3D MODELY

Leteckým mapovaním je možné vyhotoviť zábery zemského povrchu v ťažko prístupnom teréne a bez narušenia povrchu meraného objektu. Tieto zábery sú merateľné a tak je možné využiť ich na mnohé účely. Výhodou je taktiež rýchlosť, akou je možné prísť k výsledkom (v porovnaní s pozemnými metódami) a skutočnosť, že takéto meranie nezasahuje do činností, ktoré v okolí meraného objektu prebiehajú.
Mapovanie je úzko prepojené s geodetickým meraním, kde vďaka zameraniu vlícovacích bodov je možné pripojiť dáta do výškového a polohového súradnicového systému. Výsledkom sú potom ortofotomapy, 3D modely území či objektov, alebo dáta, prostredníctvom ktorých je možné vypočítať objemy a plochy.
3D model z dronu

ZÁCHRANNÉ A PÁTRACIE OPERÁCIE

Pátracia akcia z dronu
Pri pátraní po nezvestných osobách hrá čas proti nám. V rámci pátracieho tímu sú do záchrannej akcie zapojení záchranári, policajti, hasiči, vycvičené psy so psovodmi ale aj bežní ľudia, ktorí chcú pomôcť. V takýchto prípadoch je využitie bezpilotného lietadla – dronu veľmi nápomocné. Vďaka súčasným technológiám dokáže byť za krátky čas vo vzduchu a ihneď prenášať pátraciemu tímu obraz a zapojiť sa tak do hľadania zo vzduchu. Niektoré drony umožňujú využiť aj termovíznu kameru, vďaka čomu je pátranie znova o niečo jednoduchšie. Sme členom skupiny: HAKA – Cielené pátranie po osobách a sme pripravení podať pomocnú ruku aj našou technikou.